Бердих премина безпроблемно през Чилич

Томаш Бердих продължава магическата си серия на финалния Мастърс в Лондон. С поражението от Стан Вавринка, чехът наниза пета загуба в откриващия си мач от 5 участия в английската столица. Но формулата неизменно се допълва от триумф във вторите му битки и тази с Марин Чилич не разочарова – 6-3 6-1.

Двамата бомбардири от сервис стартираха изключително колебливо и допуснаха общо над 10 непредизвикани грешки още в първия гейм, а Чилич трябваше да отразява и 4 брейкпойнта, като се пропука при последния. Нататък Бердих на пръв поглед уверено взимаше подаванията си, но хърватинът постепенно навлезе в срещата и си осигури два шанса за връщане на пробива при 3-4. Плитък ретур и форхенд далеч в аут обаче стопиха тези възможности, а Томаш дори проби още веднъж за 6-3 за 43 минути.

Реално пет от десетте титли в кариерата на чеха са в зала, а и той игра полуфинал на последния турнир в Париж, но въпреки това победата сякаш дойде твърде лесно. Чилич загуби всякакъв ритъм и концентрация в играта си, ударите му рядко попадаха на точните места в противниковото поле. Бердих отново проби два пъти за 3-1 и 5-1.

Томаш загуби последните си два двубоя от хърватина, но днес напълно доминираше в битката на сервисите, а и в разиграванията от основната линия. Слайсът, който Чилич толкова умело използваше да разстройва играта на чеха в Ню Йорк днес въобще не влезе в употреба, като дълбочината на ретурите му също беше меко казано незадоволителна.

„В последния си мач не играх никак добре, но днес успях да наложа моя стил и да го върна на корта – заяви чехът. – Това не е дебютната ми година, знам какво е усещането да загубиш първия си двубой и това беше голямата разлика днес.“/tenniskafe.com