Бербатов вкара два гола за победа на Монако

С два гола на Димитър Бербатов Монако победи като гост Тулуза в мач от 17-и кръг на френската Лига 1.

Срещата се игра пред 10 000 зрители на Градския стадион в Тулуза. Бербатов започна като титуляр, като се отплати по най-добрия начин за доверието, гласувано му от треньора на монегаските Леонардо Жардим.

Първия си гол българският нападател, наречен от АФП „винтидж“ (вечна класика – б.р.), реализира в края на първото полувреме при асистенция на Мартиал. В 77-ата минута Бербо оформи крайното 2:0 от дузпа, каквато изпълни и в предишния мач на Монако, осигурявайки победата срещу Ланс.

Малко преди последния съдийски сигнал Бербатов бе сменен от Окампос под аплодисментите на съотборниците си и публиката. Монегаските са седми в класирането – на 9 т. от лидера Олимпик Марсилия, на 8 т. от ПСЖ, на 4 т. от третия Лион и на 3 т. от четвъртия Сент Етиен, всичките с мач по-малко. /БГНЕС

Toulouse 0:2 Monaco Full Highlights –France… by Inovation1