Байерн стигна до елиминациите на Лигата за 18-и път

| от chronicle.bg |

Байерн Мюнхен срази Олимпиакос с 4:0 и достигна до елиминационната фаза на Шампионската лига за 18-и път. По този показател германският гранд е на втора позиция след Реал Мадрид (20).

Баварците водеха с 3:0 до 20-ата минута с попадения на Дъглас Коща, Роберт Левандовски и Томас Мюлер. Крайния резултат оформи Кингсли Коман след почивката. Тимът на Пеп Гуардиола е недостижим на върха с 12 точки. Олимпиакос има 3 по-малко, но и по-лоши показатели в директните двубои.

За гръцкия тим предстои финал за второто място – домакинство срещу прекия конкурент Арсенал. „Артилеристите“ не срещнаха проблеми за 3:0 срещу гостуващия Динамо Загреб (два гола на Алексис Санчес и един на Месут Йозил). Съставът на Арсен Венгер се нуждае от задължителен успех в Атина, при това с повече от едно попадение или с 3:2, 4:3, 5:4 и т.н.

В група G Челси разгроми с 4:0 аутсайдера Макаби в Тел Авив след точни изстрели на Гари Кейхил, Вилиан, Оскар и Кюрт Зума. Така хората на Жозе Моуриньо изместиха от първата позиция Порто, който допусна изненадващо поражение с 0:2 от Динамо Киев у дома. Челси и Порто имат по 10 точки, а украинският гранд е с 8. Последните мачове са Динамо Киев – Макаби и Челси – Порто.