Пред около 4000 зрители в зала „Ерго Арена“ в полския град Гданск отборът на България победи Германия с 3:1 (28:30,27:25,25:22,25:20) в последния четвъртфинален мач на европейското първенство по волейбол за мъже и се класира за
полуфиналите, където ще играе с Италия.

България направи страхотен обрат и заслужи да бъде сред първите 4 на континента. Двата отбора се раздадоха максимално, особено в първите два сета. Цветан Соколов с 29 т. и Денис Камбера бяха най-резултатни за двата отбора.

Най-драматичен бе четвъртият гейм, момчетата на Камило Плачи водеха с 24:17 и вече се виждаха полуфиналисти, но германците спасиха три мач-бола и резултатът стана 24:20. В този момент българите демонстрираха хладнокръвие и с бърза атака през центъра на Николай Пенчев българските волейболисти спечелиха четвъртия гейм и полуфиналния мач, продължил 2 часа и 7 минути.

Цветан Соколов изигра поредния си страхотен мач и отново стана най-полезен с 29 точки (3 блока, 3 аса и 55% ефективност в атака) за победата. Виктор Йосифов пък добави 16 точки (6 блока, 3 аса и 54% ефективност в атака) за успеха. За германците Денис Калиберда (52% ефективност в атака, 62% позитивно и 34% перфектно посрещане) и Георг Гроцер (2 блока, 2 аса и 40% ефективност в атака) реализираха съответно 17 и 16 точки, но и техните усилия не помогнаха за победата.

На полуфиналите българите срещат отбора на Италия, победил на 1/4 финалите Финландия с 3:1. Двубоят е в събота в Копенхаген. В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят Сърбия и Русия, наложили се съответно с 3:1 над Белгия и 3:1 над Франция.

Коментарите са изключени за България заслужено се нареди сред полуфиналистите на Европейското първенство по волейбол