Англия се класира за Евро 2016, Рууни изравни Боби Чарлтън

| от chronicle.bg |

Англия се класира за европейското първенство по футбол през 2016 година, след като момчетата на Рой Ходжсън отнесоха с 6:0 Сан Марино.

Поводът за празник в лагера на англичаните обаче е двоен, след като Уейн Рууни отбеляза своя 49-и гол за националния отбор и с това изравни вечния рекорд на легендата Боби Чарлтън.

Англичаните бяха далеч по-силни от Сан Марино и логично нанизаха шест попадения. Рууни изравни рекорда на Чарлтън от дузпа в 13-ата минута, след като изпрати Алдо Симончини в грешния ъгъл и опъна мрежата за 1:0.

Кристиан Броли си вкара автогол след половин час игра и Англия поведе с 2:0, а Рос Баркли, Хари Кейн и на два пъти Тио Уолкът се разписаха през второто полувреме.

Англия е на първо място в група „Е“ със седем победи в седем мача.

Русия се наложи с 1:0 над Швеция и се доближи на точка от второто място в група „G“, което заемат именно скандинавците. Австрия спечели с 1:0 срещу Молдова и оглавява групата със 7 точки пред Швеция и 8 пред Русия.

Испания е все по-близо до класиране на Евро 2016. Ла Фурия надигра с 2:0 Словакия у дома. Жорди Алба в 5-та и Андрес Иниеста от дузпа в 30-та минута бяха точни за домакините на стадион „Нуево Карлос Тариере“ в Овиедо. Така испанците се изравниха по точки със Словакия, но заемат първата позиция заради по-добрите си показатели в преките сблъсъци.

Коментарите са изключени за Англия се класира за Евро 2016, Рууни изравни Боби Чарлтън