Александър Лазов с втора победа на международния тенис турнир в Стара Загора

Днес 26 юни българинът Александър Лазов записа втора победа на международния турнир за мъже на кортовете на ТК „Августа Траяна“ в Стара Загора, който е с награден фонд 10 000 долара, и се класира на четвъртфинал.

at1_stz

Вчера, 25 юни, и петимата български тенисисти, които играха в основната схема на международния турнир за мъже в Стара Загора претърпяха загуби. Така на осминафиналите в четвъртък продължиха само Александър Лазов и Петър Трендафилов, които се класираха след успехи във вторник.

Вторият в схемата Тихомир Грозданов отстъпи на Седрик Комен от Франция след 2:6, 7:5, 5:7. Комен излиза срещу Трендафилов на осминафинал.

Третият поставен и шампион от фючърса в Бургас Димитър Кузманов загуби от германеца Пирмин Хенле с 3:6, 0:6. Валентин Димов пък бе победен от Алберт Алкарас Ивора (Испания) след 3:6, 2:6.

Преминалият през квалификациите Данаил Търпов отстъпи на британеца Сам Бътлър с 6:4, 5:7, 2:6. Четвъртият в схемата Лазов очаква в следващия кръг Бътлър. Участващият с „уайлд кард“ Габриел Донев загуби от победителя в турнира предишната седмица, пак на кортовете на ТК „Августа Траяна“, Джак Карпентър от Великобритания с 1:6, 3:6.

Днес, 26 юни, българинът Александър Лазов записа втора победа и се класира на четвъртфинал.Четвъртият поставен левичар от Пазарджик успя да осъществи обрат в мача си срещу квалификанта Сам Бътлър от Великобритания и да се наложи след 3:6, 6:0, 6:2. Така Лазов си осигури две точки за световната ранглиста на АТР, където е №554 в момента.

Следващият съперник на Александър Лазов е петият в схемата Едоардо Еремин от Италия.

По-късно днес в осминафинален двубой излиза и другият българин, стигнал до тази фаза Петър Трендафилов. Той среща Седрик Комен от Франция.

Трендафилов и Динко Халачев са полуфиналисти на двойки. Също днес те ще спорят за място на финала с германския дует Андреас Мийс и Пирмин Хенле.

Коментарите са изключени за Александър Лазов с втора победа на международния тенис турнир в Стара Загора