2+2 с едно на ум КТБ, колко прави?

| от |

Бързото правителство най-вероятно ще бъде слабо правителство. Залаганията текат почти на живо в медиите. Вестници, които не са на Бойко искат кабинет на всяка цена, коментират в телевизорите коментатори. Което в превод от своя страна значи, че управлението е обект и субект на зависимости.

В телевизорите днес – Георги Кадиев, Корнелия Нинова, Мария Пиргова, Иво Прокопиев, Евгени Дайнов, Явор Дачков, Жорж Ганчев, Красимир Райдовски, Георги Коритаров, Васил Гарнизов и разбира се Осман Октай, който диктува списъка на тези, които трябва да се готвят да влязат след него.
Там са Валери Димитров, Иван Искров, Константин Пенчев и Борислава Ралчев. Защото те пък от своя страна през 2001 година с една промяна в закон били стартирали проект на политико-банкова пирамида. Която пък чрез концентриране на всичките пари на държавата да обслужва съответните партийни дела и тела. Прототипът бил Росексимбанк. Реалността е Корпоративна търговска банка.

Важно било още кой ще бъде инсталиран за шеф на държавния фонд за гарантиране на влоговете, защото Йордан Цонев бил предупредил в парламента, че наблюдават предупреди в ролята си на опозицията Георги Кадиев. Истината обаче щяла била да бъде тотално замъглена, защото ролята на Делян Пеевски не била станала ясна.

Не е работа на който и да било премиер да взема мерки за Корпоративна търговска банка. Това не било законно според друг представител на опозицията в друг телевизор – Корнелия Нинова. Тя пък предложи да се официализират списъците с вложителите и кредитополучателите в КТБ.

От участник в списъка с готвещите се за влизане в телевизора по телефона се свърза един.
Валери Димитров : Осман Октай изтърси глупост.
Този проект за закон бил внесен в изпълнение на програмата на НДСВ. Трябвало било да се прочете стенограмата при обсъждането в пленарна зала.
Променен бил глупав текст, който пречел на кредитирането. Цялата банкова общност и БНБ били тогава за промяната.
Валери Димитров продиктува следващите имена на събеседници – Светослав Гаврийски и Емилия Миланова. Това било идиотщина и почти никъде по света нямало било наказателна отговорност за шефове на банки, които отпускат необезпечени кредити пред банкови карти.

Всъщност медийната среда работи срещу здравия разум.

Докато течали преговорите с Реформаторския блок, Бойко Борисов отишъл при ДПС и гласували заедно с тях решение за КТБ. В това време медиите, които не са на Борисов искат бързо коалиция на всяка цена.

Във вътрешността пък вестниците са пълни с фотоси на звездите от Хелоуин. А в заглавията описват как патриоти и реформатори скачали по главата на Борисов и той се бил хванал за главата от претенции. Патриотите били против Вежди Рашидов и Меглена Кунева и новините на турски. Реформаторите искали много. Изобщо разговорът за реформите в България бил смешен.

Нямало как да се случа смяна на съдебната система, когато „примат” като Делян Пеевски я ръководи. И нямало как концерт за свободата да звучи по време на службата в Александър Невски. Това не било демокрация според Явор Дачков. И препоръча на Евгени Михайлов да се лустрирал.

В това време Георги Коритаров обясни, че Борисов ритуално бил обезглавил в пленарната зала Вежди Рашидов с промяната на позицията на ГЕРБ за КТБ.
Мария Пиргова прогнозира, че ще има правителство, БСП ще бъдела опозиция и „постепенно” щели да започнат да се спазват законите.
По света се спасяват банки, а КТБ е пирамида, реформи не може да има заради нестабилната власт според Юлий Павлов.

Първоначално идеята била собствеността на КТБ да бъде прехвърлена на друг. Сега според сега действащият закон, КТБ ще си отиде прогнозира Красимир Райдовски. Защото банката била „патица” в името на слабо правителство. В това време Люба Кулезич коментира, че българските политици си пазели коремите от сепуко, но публично си решели главите.

И Илиян Василев се яви в телевизора.
Отстраненият изпълнителен директор на КТБ, на който било предявено обвинение за безстопанственост, което той не бил знаел какво точно значи.
Нямало било липси и дупките били хипотетични. Счетоводните стандарти са виновни и това никой не го казвал. Данните били фалшиви. Кредитите на банката били обезценени. Това не били липсващи пари, а някога и може би в бъдеще време щели били да се получат. Всички кредити към свързани лица били в рамките на 25%, които пък били разрешени.
15 години банката била одитирана, сега било излязло едно нещо, което не се знаело какво било и всички му вярвали.
Когато банката била поставена под надзор на кредитополучателите не били им давали да си погасяват кредитите. Банката я атакували фирми, които се занимавали с проекти и причината за атаката била активите й.
Одитите нямали стойност, защото одиторските фирми нямали лиценз, а били само консултанти.
Образно казано, липсващите пари не били толкова липсващи. Парите били в едни гърнета, някои от които пробити, а пред дупките имало партийни тела. Обаче щяло било да стане нов 10 ноември ако лъснела свързаността.

Господарят на телефонната демокрация, „ Ало Ваньо” бил се объркал в ролите си, според Васил Гарнизов и трябвало да има време да влезе в ролята на дипломат, който да завърши преговорите.

Борисов бил оперен генерал според Иво Инджев, а логиката била ГЕРБ да се коалира с БСП.
По-вероятно е обаче да има правителство според Владимир Йончев от OFFNews.

Между събеседниците видяхме и репортаж за партиите, които в това време наемали евтини имоти за 10 години напред. Областните управители пък чакали решение какви договори да сключват с тях.

Осман Октай, четири мандата депутат, сега работи военновременен коментатор в телевизорите. Във всяка банка било имало офицер, който следял трансферите над 10 000 лева. Пирамидата КТБ рухнала, но не се били следели междуфирмените договори, които са необезпечени. Това пък го имало като данни само в БНБ . Там била и информацията за безлимитните кредитни карти на политиците.

По БНТ Иван Славков пуска втора програма в рамките на 55 годишнината. Това пък в рамките на връщането на лентата назад.
Три жени в другия телевизор си говорят за чалга.

Иво Прокопиев отговаря какво правителство иска бизнесът – правителство, което да върне законността и да даде ясни гаранции за финансовата стабилност. Реформите в България се правили от безизходност, със законови, кадрови промени и ясно заявена политическа воля. Ситуацията била сложна, обществото и парламента били фрагментирани и разпаднали се на части… Левон Хампарцумян бил казал, че Корпоративна търговска банка била Франкенщайн. Може би на Хелоуин било невъзможно да се маскира.

2+2 с едно наум КТБ засега няма решение в медиите.
Неделя е.

10748993_10203465634496605_437749220_n

 
 
Коментарите са изключени за 2+2 с едно на ум КТБ, колко прави?