Волейболистките с втора загуба на световното

Женският ни национален отбор по волейбол претърпя втора загуба на световното първенство в Италия пред около 2000 зрители в залата в Триест. Българките отстъпиха в оспорван пет геймов мач, продължил 2 часа и 11 минути, на отбора на Сърбия с 2:3 гейма (19:25, 25:23, 19:25, 18:25, 12:15). Така след две загуби от два мача нашите са на пето място във временното класиране в група „B“ с актив от 1 точка.

Сръбкините спечелиха първия гейма с 25:19. Те започнаха със самочувствие и втория и в един момент водеха с 9:2. Избранничките на руския селекционер Владимир Кузюткин обаче успяха да направят невероятен обрат и в крайна сметка спечелиха втория гейм с 25:23. Третата част започна равностойно с размяна на водачеството, но сръбските волейболистки отново бяха по-добри в края, спечелиха с 25:19 и поведоха с 2:1. Четвъртият гейм бе най-добрият за българските и те съвсем логично го взехме с 25:18. В тайбрека сръбкините водеха почти непрекъснато и спечелиха с 15:12. С това те записаха в актива си и втора победа на световното първенство, а българките останаха само с една точка.

Днес, 25 септември, България играе с Турция. Мачът е с начален час 21:00 ч. българско време. / News7