„Синя“ България празнува!

Левски победи Лацио с 3:2 в юбилейния мач пред около 35 000 свои привърженици на Националния стадион „Васил Левски“, предаде БНТ.

Снимка: БТА

Снимка: БТА

В 14-та минута след светкавична контраатака Гаел Какута изведе сам младия Тункара и той изпрати топката в мрежата на Пламен Илиев – 1:0 за Лацио.

Когато часовникът на Националния стадион „Васил Левски“ показваше точно 19 минути и 14 секунди /символиката в случая е ясна – през 1914 година е основан Левски/ главният съдия Георги Йорданов спря мача и започна впечатляващо пиротехническо шоу, което озари София.

В 34-та минута Гаел Калкута премина технично няколко „сини“ футболисти, излезе сам срещу Пламен Илиев, прехвърли го супертехнично и на празна врата увеличи резултата на 2:0 за Лацио.

Почти веднага след подновяването на играта – в 47-та минута, Димитър Макриев от десетина метра с удар по тревата изпрати топката в мрежата на „римските орли“ и намали резултата. В 58-та минута с прецизен удар с левия крак от границата на наказателното поле Димитър Макриев вкара втория си гол в юбилейния мач и изравни резултата – 2:2.

В 76-та минута юношата на „сините“ Станислав Иванов хладнокръвно стреля по диагонал и топката се спря в мрежата на гостите от италианската столица – 3:2 за Левски! Този гол на родения през 1999 година Станислав Иванов донесе победата на Левски в юбилейния мач, донесъл много емоции и много радости за привържениците на „сините“.

След последния съдийски сигнал футболистите на Левски и Лацио си разменха фланелките, а след това заедно, прегърнати, позираха пред многобройните фоторепортери и телевизионни камери.