Роналдо бележи в 12-и мач поред

Кристиано Роналдо се разписа в 12-и пореден мач при разгромната победа на Реал (Мадрид) с 4:0 при гостуването на Гранада в мач от десетия кръг на Примера дивисион. С успеха възпитаниците на Карло Анчелоти събраха 24 точки и поведоха в класирането с 2 точки аванс пред Барселона, който по-късно днес приема Селта.

Хамес Родригес вкара две попадения и изигра най-силния си мач за столичани след трансфера си от Монако през лятото. Карим Бензема също записа името си сред голмайсторите. Реал Мадрид пък продължи впечатляващата си серия на 11 поредни победи с голова разлика от 46:7.

Роналдо откри резултата още във втората минута след подаване на Бензема със 17-ото си попадение в Примера дивисион за сезона. В 31-ата минута Хамес Родригес удвои със страхотен удар от въздуха след нова асистенция на Бензема. Френският нападател направи резултата класически в 54-ата минута след извеждащ пас с пета на Роналдо.

Вратарят на гостите Икер Касияс трябваше да прави първо спасяване в мача в 80-ата минута след точен изстрел на Хави Маркес. Малко преди края Родригес оформи крайното 4:0, след като засече отблизо неуспешен опит за удар на Роналдо./News7