Резултати и класиране след квалификациите за Евро 2016

Словакия продължи впечатляващата си победна серия в група „С“,след като се наложи с 2:0 над Македония като гост. Словаците запазиха и лидерската си позиция в генералното класиране, следвани от Испания и Украйна с по три точки пасив.

Юрай Кучка даде аванс на гостите в 25-та минута на срещата, след като пробив и центриране на Владимир Вайс от дясното крило намери халфа на чиста позиция сам срещу вратата. Адам Немец пък покачи резултата на 2:0 в полза на словаците след грешка в защитата на Македония седем минути преди края на полувремето, което оформи крайния резултат и отборът на Ян Козак остана категоричен лидер в генералното класиране на група „С“.

Испания се изравни с Украйна на втората позиция, след като Иско вкара рано в мача срещу Беларус и даде тон на победата с 3:0. Серхио Бускетс също се разписа за действащите европейски шампиони, а Педро Родригес оформи крайния резултат. Испанците обаче са равни по точки с отбора на Украйна, който се наложи с 3:0 над Люксембург при хеттрик на Андрий Ярмоленко.

Джердан Шакири се разписа два пъти при победа на Швейцария с 4:0 над Литва, с което тимът на Владимир Петкович се изравни със съботния си съперник и Словения на второто място в група „Е“. Категоричен лидер, с шест точки преднина, е националният отбор на Англия.

Англия победи Словения с 3:1 в мач от група „Е“. Джордън Хендерсън даде преднина на словенския тим, след като си отбеляза автогол в 57-ата минута. Две минути след него Уейн Рууни бе точен от дузпа и изравни. Последваха два гола на Дани Уелбек, който бе точен в 65-ата и 72-ата минута. Успехът запази лидерската позиция на Англия в класирането и вече отборът на Рой Ходжсън има 12 точки, Словения е на второ място с двойно по-малко.

6. Молдова 4 0 1 3 2:6 1

Коментарите са изключени за Резултати и класиране след квалификациите за Евро 2016