„Реал“ Мадрид се класира за финала на световното клубно първенство

| от |

„Реал“ Мадрид очаквано се класира за финала на световнотоклубно първенство по футбол, след като победи с 4:0 Крус Асул.

На стадиона в Маракеш аванс за „белите“ даде защитникът Серхио Рамос след четвърт час игра, разписвайки се с глава след центриране от фаул на Тони Кроос.

Превъзходството на испанския гранд продължи и в 36-атаминута Карим Бензема реализира второто попадение в срещата след пробив и асистенция на Даниел Карвахал.

В края на полувремето мексиканският отбор получи правото да изпълни дузпи, отсъдена за нарушение на Рамос срещу Мариано Павоне. Вратарят Икер Касияс обаче спаси удара от бялата точка на Херардо Торадо. Втората част също започна с тотално превъзходство за „Реал“ Мадрид и отборът вкара трети гол чрез Гарет Бейл в 50-ата минута. Уелсецът вкара с глава след подаване на Роналдо.

В 72-рата минута Иско с плътен удар оформи успеха за „белите“ след ново завършващо подаване на Кристиано Роналдо.

На финала в турнира десеткратният европейски клубен шампион ще играе срещу победителя от двубоя между „Сан Лоренсо“ (Аржентина) и „Окланд Сити“ (Нова Зеландия).

До момента „Реал“ Мадрид е печелил Междуконтиненталната купа, предшестваща световното клубно първенство, три пъти в своята история.

Коментарите са изключени за „Реал“ Мадрид се класира за финала на световното клубно първенство