Реал Мадрид счупи клубния си рекорд за поредни победи

Реал Мадрид подобри свое клубно постижение, след като надигра Малага с 2:1 и записа 16-а поредна победа. Тя е рекордна в историята на испанския гранд.

Предната серия от поредни победи на „белия балет“ беше 15 срещи и бе поставена за първи път през 1961 г. и повторена през 2011 г., когато треньор на тима бе Жозе Моуриньо. В хода на този сезон Реал спечели 10 мача в Примера, 5 в Шампионската лига и един в Купата на Испания. „Това прилича на сън. Много сме доволни и се надяваме серията да продължи. Възхитен съм от играчите си, но това е само една част от дългия сезон“, коментира наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти. „Белият балет“ стигна до успеха с попадения на Карим Бензема (18) и Гарет Бейл (83), и двете след асистенции на Кристиано Роналдо. За Малага се разписа Роке Санта Крус в допълнителното време. 4 минути преди края Иско от тима на гостите получи втори жълт картон. В следващия кръг лидерът в Примера Реал посреща Селта. /БГНЕС

Коментарите са изключени за Реал Мадрид счупи клубния си рекорд за поредни победи