Обзор на 26-и кръг във Висшата лига на Англия

| от |

Ниска резултатност и отложени мачове белязаха междинния кръг.

2

26-ят кръг от Висшата лига на Англия стартира с много ниска резултатност. Във вторник вечер в пет срещи от Премиършип паднаха едва четири гола.

УБА – Челси 1:1

Голямата изненада несъмнено беше равенството, което УБА успяха да изкопчат от Челси на Дъ Хоутърнс.

Хората на Жозе Моуриньо изиграха много силно първо полувреме, в което не дадоха нито едно чисто голово положение на противниците си. Така съвсем заслужено в края на даденото от съдията продължение, Челси успяха да поведат в резултата след гол на Бранислав Иванович, който реализира с удар от няколко метра, след като бе оставен непокрит в наказателното поле пред Бен Фостър при изпълнение на поредния корнер пред вратата на домакините.

5

Втората част започна спокойно, отново с надмощие на „сините“ от Лондон, които владееха значително топката и не си даваха много зор да приключат мача.

Логично, това им изигра коварна шега, когато резервата на дроздовете Виктор Аничебе изравни резултата с попадение в 87-ата минута. Нападателят бе изпуснат в малкото наказателно поле от играещата отлично до този момент отбрана на Челси и с глава препарира Петер Чех за 1:1.

Време за финален щурм не оставаше и Челси се сбогуваха с трите си точки, а вероятно  може и да падне от първото място в класирането, тъй като предстоят мачовете на преследвачите от Сити и доскорошния лидер Арсенал. Домакините спечелиха безценна тока, която предвид отложения мач на Съндърланд ги остава над чертата.

Кардиф Сити – Астън Вила 0:0

В друга среща от междинния кръг в Англия, Отборите на Кардиф и Астън Вила също не успяха да излъчат победител. Двата тима не можаха да си отбележат дори и гол и срещата завърши при нулево реми. Българинът Александър Тонев отново не бе в групата на гостите.

Домакините доминираха през първото полувреме и дори бяха близо до гола в 14-ата минута, когато удар на Фрейзър Кембъл бе избит от Брад Гузан в гредата, а веднага след това шанс се откри и пред Крейг Нуун, който обаче също прати топката в гредата.

През втората част Астън Вила стоеше по-добре, но гостите разчитаха основно на центрирания, които без проблем бяха изчиствани от бранителите на Кардиф. Домакините пък стигнаха до една по-добра възможност, но в 65-ата минута Кенуайн Джоунс от близо с глава стреля в ръцете на Гузан.

Така срещата завърши наравно и съперниците поделиха по една точка, като Астън Вила има актив от 28 и се намира на 10-ата позиция, докато Кардиф продължава да е в зоната на изпадащите

Уест Хем – Норич Сити 2:0

Отборът на Уест Хем пък записа трета поредна победа и то за трети път с един и същи резултат. Отборът от Източен Лондон изравни своя рекорд от 2007-а насам, когато не допусна гол в четири поредни мача, а възходът в момента започна именно от нулевото реми на Стамфорд Бридж.

Попадения на Джеймс Колинс и Мохамед Диаме в последните шест минути на срещата донесоха победата на столичани, която ги изкачи за пръв път през сезона в първата половина на таблицата.

„Канарчетата“ се държаха добре на Болейн Граунд до 84-ата минута, в която Джеймс Колинс засече с глава отлично центриране на Диаме в наказателното поле и откри резултата. В последната 90-а минута на редовното време Диаме пък сам завърши контраатака на своя тим, за да оформи крайното 2:0 в полза на „чуковете“.

Жълтозелените остават на точка над чертата и им предстои трудна битка за оцеляване.

Хъл Сити – Саутхемптън 0:1

Светците се наложиха над Тигрите с минималното 1-0 и затвърдиха позициите си в горната част на класирането.

Единственият гол в мача бе дело на бранителя на гостите Жозе Фонте в 69-ата минута и може да се приеме за исторически в цялата история на футбола.

Попадението на Фонте бе зачетено с новата компютърна система за отчитане на това дали топката е преминала голлинията, макар Джей Родригес да не остави всичко само на технологията и да бе забил топката в мрежата части от секундата по-късно.

Преди почивката и двата отбора треснаха гредите зад двамата вратари. Шейн Лонг с глава и Джей Родригес с техничен удар бяха близо до това да открият резултата, но бяха спрени от страничните стълбове.

След попадението на Жозе Фонте пък домакините се хвърлиха в мощен натиск и Соне Алуко и Никица Йелавич пропуснаха възможности да изравнят.

Поражението остави „тигрите“ на 13-о място в класирането, а отборът на Стийв Брус може да се свлече още по-надолу след изиграването на утрешните срещи.

Арсенал – Манчестър Юнайтед 0:0

Акцентът на кръга обаче несъмнено пада върху голямото дерби между Арсенал – Манчестър Юнайтед, играно на Емирaтс. Много големи очаквания имаше за него, а зарядът преди мача бе на ниво. Мачът кат цяло бе интересен, но липсваше завършващия удар и за двата тима.

4

Домакините можеше да бъдат попарени в началните минути, но ван Перси не използва грубата грешка в защитата на топчиите, които започнаха предния мач с два гола от съблекалните.

Двубоят бе динамичен само в последните си десетина минути, когато и двата тима погледнаха по-смело към вратата на съперника и създадоха по няколко голови положения на сметката си, но без да успят да ги реализират. Най-доволен от нулевото равенство пък сигурно е Челси и неговият мениджър Жозе Моуриньо, които запазиха първото място в английската Висша лига въпреки грешната си стъпка.

Фулъм – Ливърпул 2:3

Отборът на Ливърпул спечели по изключително драматичен начин при гостуването си на грозения от изпадане Фулъм в Лондон и прибра трите точки с гол от дузпа в даденa от от съдията продължение.

1

Възпитаниците на Брендън Роджърс на два пъти изоставаха в резултата, но намериха сили да стигнат до пълен обрат, за да се доближат само на четири точки от първото място в класирането. Коло Туре за втори път в рамките на три мача допусна ужасяваща грешка, като този път си вкара доста комичен автогол.

Стивън Джерард донесе победата на гостите, след като преди това котиджърс повеждаха на два път в резултата след грешки в защитата на червените. Останалите попадения за тима от Анфилд реализираха юношата на Ман Сити Стъридж и Коутиньо.

Така Ливърпул запазиха шансовете за титлата, докато лондончани се закотвиха на дъното и спасението вече се отдалечава.

Нюкасъл – Тотнъм 0:4

Друга сериозна изненада в кръга бе и разгромната победа наТотнъм срещу Нюкасъл с 4:0. Едва ли някой бе очаквал толкова ниски съпротивителни възможности от страна на „свраките“, и то не техния стадион.

3

Емануел Адебайор вкара два от головете в 19-ата и 82-ата минута, а освен него се разписаха и Паулиньо в 54-ата минута и Насер Шадли в 88-ата минута.

Така Тотнъм събра актив от 50 точки и остава на 5-ото място в класирането и доказа, че е най-добрият гост в първенството досега с деветата си победа далеч от дома. Колкото до свраките, явно продажбата на Кабай им се отразява доста сериозно и думите на мениджъра им преди мача, че ще се стремят да минат Юнайтед до края на сезона е било за повдигане на духа.

Ман Сити – Съндърланд – отл. Евертън – Кристъл Палас – отл.

Изминали кръг ще се запомни и соще нещо- два от мачовете бяха отложени, вследствие на неблагоприятните атмосферни условия.

Става въпрос за двубоите Манчестър Сити – Съндърланд и Евертън – Кристъл Палас.

Очакванията бяха, в тях точките да бъдат прибрани от отборите-домакини, които се явяваха и големите фаворити в тях.

Финален акорд

В крайна сметка, поредният кръг от Висшата лига на Англия ще остави смесени впечатления у нас феновете на футбола на Острова.

В него бяха отбелязани едва 15 гола, само на 1 път отборите излизаха победители в домакинствата си, гостите се отчетоха с цели 3 победи, а четири срещи завършиха при равенства, две от които безголови. Два мача пък бяха отложени поради лошо време.

Сред някои от акцентите на кръга попадат голямото дерби нмежду Арсенал и Манчестър Юнайтед, което определено ни разочарова, завършвайки при резултат 0:0, слабите игри на Норич и Нюкасъл, загубените точки от Челси, както и драматичната победа на Ливърпул при гостуването си на Фулъм.

Станислав Рангелов

Всички обичат Дакота

| от chronicle.bg |

Хана Дакота Фанинг е едно от златните деца на Холивуд, на чието израстване е станал свидетел целият кино свят.

Дакота, която навършва 23 днес, е родена в семейството на Стивън Фанинг – бивш бейзболист и Джой Фанинг, професионална тенинстка. Майка й искала да я кръстят Хана, а баща й държал на Дакота. Така на бял свят се появява Хана Дакота, наричана от приятелите си и известна в киното като Дакота.

Фанинг става актриса на петгодишна възраст, когато се появява в телевизионна реклама на лотарията в щата Джорджия, заедно със знаменития музикант Рей Чарлс. След това е избрана за реклама на прах за пране.

Следва участие в касови фирми като „Мъж под прицел“ с Дензъл Уошингтън, „Криеница“ с Робърт де Ниро, „Война на световете“ с Том Круз, тийн вамп сагата „Здрач“ др.

Фанинг е една от най-богатите тийнейджърки и една от най-добре облечените звезди на червения килим.

Черпим ви с ултра доза сладост и красота в галерията, показваща различни моменти от кариерата й.

Имат ли значение килограмите за външния вид?

Когато стане дума за отслабване, повече хора разчитат на кантара да измерва резултатите им. Но тази майка и фитнес блогър доказва в Instagram профила си, че килограмите са просто цифра.

Ейдриън Осун споделя с последователите си „преди и след“ снимки на нейната драматична трансформация, която се случва благодарение на вдигане на тежести и пост. Въпреки огромната разлика в тялото й, Ейдриън губи точно 1 килограм.

„Кантарът не мери мазнините и мускулите, а показва общото тегло“, пише тя.

Тя топи мазнини и трупа мускули, а резултатите, които постига са супер впечатляващи. Разлика в теглото: точно един килограм. Може да я следвате в Instagram профила й тук.

А в галерията погледнете за каква разлика става въпрос.

Моника Белучи открива белградския филмов фестивал

| от chronicle.bg, по БТА |

Актрисата Моника Белучи и филмът на Емир Кустурица „На млечния път“ ще открият днес 45-ия Международен филмов фестивал ФЕСТ в Белград, на който ще бъдат представени 95 филма, съобщи белградската агенция Бета.

В главната програма са 15 филма от 12 страни. До 5 март, когато на тържественото закриване на фестивала ще бъде показан филмът на американския режисьор Мартин Скорсезе „Тишина“, ще могат да се видят най-добрите филми от световните фестивали и почти всички фаворити за Оскар.

Днес сръбският премиер Александър Вучич ще приеме в сградата на правителството италианската актриса Моника Белучи и режисьора Емир Кустурица, съобщи Танюг.

Матю Макконъхи: Златното момче от Тексас

| от |

Повечето хора откриват магията на Матю Макконъхи едва когато го открива и Академията и му връчва заслужен „Оскар“ за безспорно най-доброто му изпълнение до момента в „Клубът на купувачите от Далас“.

Възходът на Макконъхи обаче започва малко по-рано. Дори още преди „Истински детектив“, където той печели адмирации и фенове.

Още преди да се впусне в аферата на „Клубът на купувачите от Далас“, която му отнема години, заради намирането на финанси и свалянето на безброй килограми, Макконъхи вече се е заявил като мъж, който може да играе почти всичко, в продукциите „Адвокатът с Линкълна“, „Кал“ и „Весникарчето“.

Този тексаски рейнджър сменя рязко кино имижда си някъде през 2009-а, когато прави и последната романтична комедия във филмографията си до момента. И това са „Призраци на бивши гаджета“. Но ако сте почитатели на захаросания жанр, ще успеете да оцените чудесния Макконъхи и химията му с Дженифър Гарднър и Ема Стоун в този guilty pleasure филм, който може да ви донесе удоволствие, ако се освободите от предразсъдъците си.

През 2010-а Макконъхи поема към света на сериозното кино, като първо влиза в ролята на Мик Халър, персонаж написан и измислен от писателя Майкъл Конъли, който го поставя в центъра на своята книжна спин-офф поредица, която да подкрепи най-известните му книги – тези за детектив Хари Бош. Почитателите на Конъли харесват Макконъхи в ролята на адвоката аутсайдер и така възходът на чудото, което днес познаваме като Матю Макконъхи „един от любимите ми актьори“, започва.

Следват независимите „Кал“, „Вестникарчето“ и сериалът Eastbound & Down. Във всички тях тексасецът е различен и адски добър, което по някакъв необясним начин учудва публиката. Може би не са го очаквали от мъж, наречен „мистър тяло“ преди няколко години.

И да, Матю Макконъхи е и „мистър тяло“ и безобразен актьор с потенциал на лъв на голям екран. Той смело поема роли и се гмурка в тях с ожесточеност на олимпийски шампион. И това му носи само положителни неща.

Краткото му появяване във „Вълкът от Уолстрийт“ остава един от многото адски добри моменти във филма. Разбира се, че шоуто там принадлежи на Ди Каприо, но Макконъхи е мини бог в своята мини пет минутна вселена, дадена му от Скорсезе.

Оттам насетне следват „Интерстелар“ и „Истински детектив“, а от другата седмица ще може да го гледате и в чудесния Gold, който някак минава незабелязано от повечето хора. А не трябва. Матю Макконъхи е титаничен в него.

След рязката промяна в актьорския си имидж и кариерното си развитие, Макконъхи става малко по-избирателен в ролите си. Той подбира внимателно сценариите, които да чете и режисьорите, с които да снима. Затова някак нямаме търпение да го гледаме в „Тъмната кула“ по Стивън Кинг, където това златно момче играе Мъжът в черно. Иначе ви го препоръчваме в Gold, от другата седмица обаче.

Междувременно ви черпим с най-добрите му роли. Някои сте гледали, а някои сигурно сте пропуснали, но ние сме тук за да ви ги покажем. В галерията горе.