Нулево равенство откри новия сезон в Примера

| от chronicle.bg |

Отборите на Малага и Севиля завършиха 0:0 при откриването на първенството в Примера дивисион.

Гостите завършиха срещата с десет души заради червения картон на новото попълнение Стивън Н’Зонзи. Н’Зонзи, който дойде от Стоук Сити срещу 7 милиона евро бе отстранен от игра в 69-ата минута след втори жълт картон.

ПСЖ продължава със 100% актив във Франция

ПСЖ продължава със 100-процентовата си успеваемост и регистрира трета победа в третия си мач от началото на сезона във Франция- 1:0 при гостуването на Монпелие. ПСЖ има 9 точки на върха в класирането, следван от „Реймс“ и „Каен“ с по 6. Монпелие пък е на другия полюс – на последното място без спечелена точка.

Блейс Матюиди вкара единственото попадение, малко след като измина час игра, а други два гола на гостите бяха отменени заради засади. Още в 10-та минута топката попадна във вратата на Монпелие, но съдията маркира засада, тъй като двама футболисти бяха в нерегламентирано положение при изпълнението на фаул от Тиаго Мота. Малко по-късно Хонас Мартин опита да спре топката на гърди, но я подари на Езекиел Лавеци, който за щастие на домакините стреля край гредата. Домакините също създадоха няколко много добри атаки, които обаче пропуснаха и все още търсят първия си гол за сезона. Десет минути преди края пък Хавиер Пасторе от състава на ПСЖ напусна терена с разтежение на прасеца, което беше единствената им лоша новина за деня.

Парижани дори могат да бъдат спокойни, тъй като играха без Златан Ибрахимович, Анхел ди Мария и Марко Верати.

Херта не успя да победи Вердер

Херта Берлин откри 2-ия кръг в Бундеслигата с домакинско равенство 1:1 с Вердер Бремен, което изведе тима временно начело в класирането с 4 точки.

Валентин Щокер откри резултата в полза на домакините в 6-та минута, но Антъни Уджа изравни малко преди края на първото полувреме със своя първи гол за новия си отбор. Уджа пристигна в Бремен от Кьолн през лятото.

Играчите на Херта пропуснаха множество шансове да осигурят победата през второто полувреме, а гостите от Бремен удариха греда в заключителните минути на мача.