Нова издънка за Ливърпул

Ливърпул продължи с трагичното си представяне от началото на сезона, следкато загуби с 1:3 гостуването си на Кристъл Палас в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Това е четвърто поредно поражение за „мърсисайдци“ във всички турнири.

Двубой започна отлично за „червените“, след като Рики Ламбърт откри резултата още във 2-ата минута. Домакините обаче не се притесниха и в 17-ата минута изравнихаа, когато Дауйт Гейл реагира най-бързо, след като топката се отби от гредата. След почивката лондончани тотално надиграха Ливърпул и в 78-ата минута Джо Ледли вкара за 2:1. Крайното 3:1 оформи Миле Йединак от фаул в 81-ата минута.

Така Ливърпул записа шестата си загуба от началото на сезона и се намира на 12-то място в класирането, докато Палас вече има 12 точки и излезе от зоната на изпадащите. Следващия мач на „мърсисайдци“ е в сряда, 26 ноември, срещу Лудогорец в Шампионска лига.

Висша лига, 12 кръг: Лестър – Съндърланд 0:0, Манчестър Сити – Суонси 2:1, Нюкасъл – Куинс Парк Рейнджърс 1:0, Стоук – Бърнли 1:2, Челси – Уест Бромич 2:0, Евертън – Уест Хем 2:1, Арсенал – Манчестър Юнайтед 1:2./News7