„Марек“ загуби от „Локомотив“ Новосибирск на старта на Шампионската лига

„Марек Юнион Ивкони“ загуби с 1:3 гейма у дома от руския“Локомотив“ Новосибирск в първия си мач от груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за мъже, предаде БНР.

Българският отбор стартира слабо в двубоя, игран в „АренаСамоков“, и допусна гостите да вземат лесно първата част с 25:20. Във втората част „Марек“ направи обрат срещу играещия с резервите си „Локомотив“, след като изоставаше с 15:21, но спечели драматично с 27:25. В третия гейм дупничани не успяха да се възползват от инерцията, набрана минути по-рано, и отборът от Новосибирск поведе в резултата, запазвайки аванса си до края. В четвъртата част „Локомотив“ затвърди по-добрата си игра, като поведе след средата на гейма и закономерно спечели с 25:20 за крайното 3:1 за 101 минути игра.

Георги Елчинов беше най-резултатен за „Марек“ с 18 точки. Николай Леоненко от гостите пък завърши с 19 точки.

Мненията след мача на старши треньора на „Марек“ Найден Найденов и либерото Мартин Божилов можете да чуете тук.

Коментарите са изключени за „Марек“ загуби от „Локомотив“ Новосибирск на старта на Шампионската лига