Марек взе волейболното дерби срещу ЦСКА

Марек Юнион–Ивкони победи ЦСКА с 3:0 (25:19,25:18,25:23) гейма в мач от 8-ия кръг на мъжкия волейболен шампионат.

Момчетата на Найден Найденов бяха по-добрият отбор на игрището и заслужено записаха втори чист успех от началото на сезона в Суперлигата. Най-интересен бе третият гейм, когато шампионите изоставаха с 4 точки, но успяха да направят обрат и да затворят гейма при 25:23, информират от волейболната федерация.

С тази победа дупничани запазиха 4-а си позиция с 14 точки и вече са само на 2 зад лидера в класирането ВК Монтана и на 1 зад Добруджа 07, който днес е домакин на КВК Габрово и при победа ще оглави подреждането.

За ВК ЦСКА пък това бе 3-а загуба от началото на сезона и с 9 точки заема 7-о място. /БГНЕС