Ман Сити доближи Челси след класика

Манчестър Сити разгроми с 3:0 като гост Саутхемптън в дербито от 13-ия кръг на английската Висша лига. Благодарение на успеха шампионите събраха на сметката си 27 точки и изместиха „светците“ от втората позиция във временното класиране. Убедителен лидер продължава да бъде Челси, който има 33 точки.

След нулево първо полувреме Яя Туре откри резултата с хубав удар в 51-ата минута. Сити остана с 10 души, след изгонването за два жълти картона на Елаким Мангала, но въпреки това вкара 2 гола. Франк Лампард и Гаел Клиши също се разписаха.

В края Ман Сити дори игра с 9 души, заради контузия на капитана Венсан Компани, а всичките смени бяха направени.

САУТХЕМПТЪН – МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3