Лудогорец победи Стяуа и е в групите на Шампионската лига

| от |

Лудогорец победи Стяуа след дузпи, но Алекси Сокачев, коментатора на мача по ьТВ Action, открадна шоуто.

Отборът на Лудогорец стана вторият български отбор след Левски, който ще играе в групите на Шампионска лига. Българският шампион отстрани Стяуа след 1:0 в редовното време и 6:5 при изпълнението на дузпи. В първия мач в Букурещ Лудогорец загуби с 0:1, но в реванша на „Васил Левски“ отбеляза един гол и вкара мача в продължения, където не падна ново попадение и се стигна до дузпи.

През първата част не липсваха възможностите за гол пред двата тима, но до попадение така и не се стигна. Още в третата минута на срещата капитанът на Стяуа Кристиан Танасе се контузи и бе заменен от Николае Станчиу.

Най-чистото положение за Лудогорец изпусна Върджил Мисиджан в самия край на първата част, когато не успя да засече топката от голлинията. Лучиян Санмартеан и Клаудио Кешеру пък пропуснаха да вкарат за румънците.

Началото на втората част започна с натиск на Лудогорец, като отново Мисиджан не съумя да реализира, след като ударът му с глава мина над вратата, а малко след това пак той се размина с топката в наказателното поле.

В края на второто продължение вратарят Владислав Стоянов получи втори жълт картон и бе изгонен, а на негово място застана защитникът Козмин Моци, който пази при дузпите. Моци отрази два 11-метрови наказателни удара на румънците, което се оказа достатъчно на Лудогорец, за да се класира за груповата фаза на Шампионска лига. Дузпи: Козмин Моци 1:0 Клаудио Кешару 1:1 Вандерсон – пропуск Паул Първолеску – пропуск Юнес Хамза 2:1 Лукаш Цукала 2:2 Жуниор Кайсара 3:2 Адриан Попа 3:3 Марселиньо 4:3 Фернандо Варела 4:4 Светослав Дяков 5:4 Андрей Препелица – 5:5 Фабио Ешпиньо 6:5 Корнел Ръпа – пропуск Жребият за групите на Шампионска лига е на 28 август, докато този за Лига Европа – ден по-късн

В 53-ата минута фен с трибагреник в ръка нахлу на терена на „Васил Левски“ и прекъсна за кратко срещата. Десет минути по-късно решителна намеса на вратаря Владислав Стоянов предотврати гол за Стяуа. След центриране от фаул  Цукала стреля с глава, а стражът изби, след което топката се удари в гредата и излезе в корнер.  В 76-ата минута Марселиньо пропиля нов шанс за Лудогорец, а ударът му бе блокиран и вратарят спаси.

Минута преди края на срещата Вандерсон откри резултата за Лудогорец след хубав удар извън наказателното поле и вкара мача в продължения.

В 119-та минута Владо Стоянов получи червен картон за нарушение срещу откъсващия се Варела. Този футболист обаче трябваше да бъде изгонен доста по-рано. Орлите бяха изчерпали правото си на смени и при дузпите ще пази Козмин Моци.

В края на второто продължение вратарят Владислав Стоянов получи втори жълт картон и бе изгонен, а на негово място застана защитникът Козмин Моци, който пази при дузпите. Моци отрази два 11-метрови наказателни удара на румънците, което се оказа достатъчно на Лудогорец, за да се класира за груповата фаза на Шампионска лига.

Корнел Ръпа – пропуск

Жребият за групите на Шампионска лига е на 28 август, докато този за Лига Европа – ден по-късн

Анджелина Джоли представи новия си филм

| от chronicle.bg, по БТА |

Анджелина Джоли направи премиерно представяне в Камбоджа на новия си филм в присъствието на краля на страната Нородом Сиамони, предадоха световните агенции.

Прожекцията на лентата „Първо убиха баща ми“ , която се фокусира върху геноцида на режима на Червените кхмери в периода 1975-1979 година, се състоя в древния храмов комплекс Ангкор Ват.

Филмът под режисурата на Анджелина Джоли е екранизация на едноименния роман на активистката за правата на човека Лунг Унг, в който тя си спомня за детските години и за преживения ужас по време на бруталния режим на Пол Пот. Тя е била петгодишна, когато неговите главорези нахлуват в камбоджанската столица Пном Пен. Момичето е изпратено в трудов лагер и преживява нечовешки страдания. При режима на Пол Пот е избито една четвърт от населението на Камбоджа.

Страната е близка до сърцето на Джоли. Тук тя засне филма си в периода 2015-2016 година, от тази държава е и осиновеният й син Мадокс, припомнят агенциите.

Новата песен на Лана дел Рей е това, от което имаме нужда днес

| от chronicle.bg |

Минаха цели две години, откакто Лана дел Рей представи последния си албум Honeymoon. Сега обаче певицата се завръща със съвсем нова музика.

От няколко дни по улиците на Лос Анджелис могат да се видят промоционални пана с нейния образ, напомнящи на филмови постери, върху които стои заглавието на новата й песен – „Love“.

Днес парчето вече беше официално представено – меланхолична любовна песен с винтидж звучене и красивите емблематични вокали на Лана.

„Love“ може да се слуша както през YouTube, така и през Apple Music. До момента няма информация за евентуален нов албум, но Rolling Stone съобщава, че парчето ще се сдобие с клип под режисурата на Ричард Лий.

Дотогава – можете да се насладите на любовно послание на Лана дел Рей.

Саундтракът към „Петдесет нюанса по-тъмно“ оглави Топ 200 на „Билборд“

Саундтракът към квазиеротичната лента „Петдесет нюанса по-тъмно“ оглави престижната класация Топ 200 на „Билборд“ за албуми, съобщи сайтът на изданието.

По данни на Нилсен Мюзик от тавата, включваща изпълнения на Тейлър Суифт и Зейн Малик, Сия, Холзи, Ник Джонас и Ники Минаж, през първата седмица от излизането й на музикалния пазар са продадени 123 000 албумни единици.

Саундтрак не е оглавявал класацията на „Билборд“ за албуми от август миналата година, когато музиката към комиксовата лента „Отряд самоубийци“ се позиционира на върха и запази първенството в продължение на две седмици, припомня изданието.

Второ място в албумния чарт на „Билборд“ заема певецът Бруно Марс с 66 000 продадени единици от тавата „24K Magic“. Първенецът от миналата седмица, рапърът Биг Шон, е отстъпил на трета позиция с 62 000 продадени единици от албума „I Decided“.

Челната петица в класацията Топ 200 на „Билборд“ за албуми се допълва от хип-хоп триото „Мигос“ с тавата „Culture“ и ритъм енд блус певеца Уикенд със „Starboy“.

Източник: БТА

Сексът и прегръдките могат да навредят на съня

Не можете да спите? Колкото и невероятно да Ви се струва, причина за проблемите със съня могат да се окажат сексът и прегръдките в късна доба, пише в. „Дейли експрес“, позовавайки се на резултатите от проучване, направено във Великобритания от Атомик рисърч.

Авторите му предупреждават, че интимните страсти и гушкането по вечерно време могат да предизвикат смущения в добрата нощна почивка. Причината е, че тренировките под каквато и да е форма в късните часове ускоряват сърдечния ритъм и водят до загряване на тялото, което на свой ред вреди на заспиването.

Въпреки че след секс се освобождават хормони с релаксиращ ефект, изтощителните креватни тренировки могат да разсънят практикуващите ги. Прегръдките след полов акт действат по същия начин.

Така че ако половинката Ви иска да се гушкате, мило му/й кажете да държи ръцете си настрана от Вашето тяло, търкулнете се към хладната част на леглото и се отпуснете в обятията единствено на бога на сънищата Морфей, препоръчват експертите.