Гришо отпадна на старта в Синсинати

Поставеният под №7 Григор Димитров бе отстранен още във втори кръг на Мастърса в Синсинати. 23-годишният българин загуби от връстника си от Полша Йежи Янович в три сета 4-6, 6-3, 3-6.

В първия сет 203-сантиметровият Янович направи един пробив в деветия гейм, поведе с 5-4, след което подаваше убедително и затвори сета в своя полза. Ситуацията във втория сет бе различна и този път Григор Димитров доминираше, проби съперника си два пъти и сбърка на свой сервис веднъж, за да изравни резултата в срещата. Третият решителен сет обаче започна твърде неприятно за българската тенис звезда. Янович поведе с 3-0 благодарение на пробив във втория гейм, Димитров не успя да го върне до края и трябваше да напусне корта с наведена глава. Като поставен под №7 той почива в първи кръг и това бе единствената му среща в Синсинати.