Григор на четвъртфинал в Акапулко

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на силния турнир в мексиканския град след убедителна победа над кипъреца Маркос Багдатис с 6:1 6:4 след час игра. Известно е приятелството между двамата, като статистиката сочи, че Григор се справя по-добре с предизвикателството да играе срещу приятеля си. Гришо има 5 победи в изиграните 6 мача между двамата.

Димитров реализира ранен пробив и поведе с 2:0, а след това взе още 3 последователни гейма и успехът с 6:1 в първия сет дойде много лесно.

Във втората част Димитров отново проби в началото, но този път Багдатис изравни за 2:2. Българинът реализира нов пробив за 3:2, а до края не изпусна инициативата и затвори мача с 6:4.

С класирането си за четвъртфинала Григор си гарантира 90 точки за световната ранглиста и 32 600 долара от наградния фонд.