Федерер започна похода си с победа. Григор и Пиронкова играят днес

| от |

Роджър Федерер стартира борбата за шеста титла на US Openс чиста победа над Маринко Матошевич с 6-3, 6-4, 7-6 (7-4). Във втори кръг 33-годишният швейцарец ще играе с друг австралиец – Самуел Грот, който е известен със страхотния си сервис.

Испанецът Давид Ферер, поставен под №4, загуби сет, но спечели мача си срещу 22-годишния босненец Дамир Джумур с 6-1, 6-2, 2-6, 6-2. Съперник на испанеца в следващия етап ще бъде Дъстин Браун или Бърнард Томич. Изненада поднесе 17-годишния хърватин Борна Корич, който отстрани чеха Лукаш Росол в три сета 6-4, 6-1, 6-2.

Адриан Манарино (Франция) победи Пере Риба (Испания) с 3:6, 7:5, 6:3, 6:2, а в следващия етап на надпреварата ще се изправи срещу поставения под номер 15 в основната схема италианец Фабио Фонини.

В друга среща от тази фаза на турнира германеца Ян-Ленард Щруф победи Михаил Кукушкин с 2:6, 3:6, 6:3, 6:3, 7:5. 12-ият поставен в основната схема Ришар Гаске от Франция победи узбекистанеца Денис Истомин с 7:5, 7:6 (5), 6:4.

Мария Шарапова също стартира с убедителна победа участието си в Откритото първенство на САЩ. Приятелката на Григор Димитров се наложи над сънародничката си Мария Кириленнко с 6-4, 6-0. В първия сет Кириленко поведе с 4-2, след което Маша се развихри и спечели 10 поредни гейма. В следващия кръг Шарапова ще спори с румънката Александра Дюлгеру.

Датчанката Каролин Возняцки също продължава напред, въпреки че имаше известни проблеми в мача си срещу словачката Магдалена Рибарикова. При резултат 6-1, 3-6, 2-0 Рибарикова се отказа заради контузия. Сара Ерани отстрани Кирстен Флипкенс в два сета 6-1, 7-5, а сънародничката й от Италия Роберта Винчи победи Паула Ормаечеа с 6-3, 6-3.

Серина Уилямс победи сънародничката си и участваща с „уайлд кард“ Тейлър Таунсенд с 6:3, 6:1 след 55 минути игра. В следващата фаза на надпреварата Уилямс ще се изправи срещу друга американка Ваня Кинг.

В друг мач от първия кръг на състезанието рускинята Анастасия Павлюченкова победи Телиана Перейра от Бразилия с 6:2, 6:0, а в следващия етап ще се изправи срещи участващата с „уайлд кард“ представителка на домакините Никол Гибс, която победи Каролин Гарсия от Франция с 6:2, 2:6, 6:3.

Григор Димитров ще играе срещу американеца Райън Харисън в последния двубой от програмата на корт „Луис Армстронг“, като срещата няма да започне преди 0:00 ч. българско време. Гришо е поставен под №7 и е абсолютен фаворит на букмейкърите.

Цветана Пиронкова излиза срещу бившата №1 в света Йелена Янкович. Той е втори в програмата на „Grandstand“ и е предшестван от срещата Фелисиано Лопес – Иван Додиг, която започва в 18:00 ч.

Коментарите са изключени за Федерер започна похода си с победа. Григор и Пиронкова играят днес