Федерер се справи с Бенето и си уреди сблъсък с Джокович

Световният номер 3 Роджър Федерер победи французина Жулиен Бенето със 7-6(4), 6-0 и се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Шанхай.

За място на финала швейцарецът ще спори с намиращия се в страхотна форма Новак Джокович. Днешният мач бе оспорван в първия сет, но в тайбрека Федерер показа класа и поведе в резултата. Във втората част Бенето нямаше сили да се противопостави на своя съперник и не спечели нито един гейм.

Федерер и Джокович са играли 35 мача помежду си до момента, като носителят на 17 титли от Големия шлем има съвсем лек превес – 18-17. „Той е един от най-добрите тенисисти в историята, така че няма фаворит в мача. Всички наши мачове са трилъри. Това голямо предизвикателство и за двама ни – трябва да покажем най-доброто от себе си, за да победим“, коментира Ноле, който по-рано днес победи Давид Ферер в два сета. /БГНЕС

Коментарите са изключени за Федерер се справи с Бенето и си уреди сблъсък с Джокович