Димитров на финал в Стокхолм след победа над Томич

Световният номер 10 Григор Димитров се доближи на само една победа от защита на титлата си от Стокхолм, след като записа успех над Бърнанрд Томич с 6-3, 7-5 в първия полуфинален мач днес.

Българският тенисист бе много стабилен в първия сет и един пробив му бе достатъчен, за да поведе в резултата. Втората част започна лошо за Гришо, след като Томич го поведе с пробив. Хасковлията отрази един сетбол при 2-5, след което влезе в страхотна серия и с 5 поредни гейма стигна до крайния успех след час и 18 минути игра. По този начин Димитров се класира за финала на надпреварата и е съвсем близо до защита на титлата си от миналата година. В решаващия мач българинът ще се изправи срещу първия поставен Томаш Бердих или квалификанта Матиас Бакингер./БГНЕС