Черно море победи Левски с 1:0. Локо (СФ) се изкачи на трето място

| от |

Черно море спечели с 1:0 двубоя от 18-тия кръг на А група срещу Левски и спечели 3 изключително важни точки и запази шансовете си за класиране в първата шестица.

Двубоят се игра при изключително тежки условия на стадион Тича във Варна.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, като голови ситуации имаше и пред двете врати.

Черно море успя да реализира гол в 43-та минута. Михаил Венков проби по левия фланг и центрира, топката попадна у Матиа Курьор, който стреля от воле и след рикошет топката влезе във врататана Левски за 1:0.

В 56-та минута Роман Прохазка можеше да изравни резултата, но след удара му от 7-8 метра по диагонал топката излезе в аут. В 64-та минута Иван Коконов стреля по диагонал от ляво, но след удара му топката попадна в ръцете на вратаря на Левски Пламен Илиев. В 67-та минута Черно море можеше да вкара ново попадение след удар на Георги Божилов от границата на наказателното поле, но след рикошет топката бе спасена от вратаря на „сините“ Пламен Илиев.

Във втората минута от даденото от съдията 4-минутно продължение Георги Йорданов не даде очевидна дузпа за Черно море, за игра с ръка в назателното поле на Крумов. В трета минута от продължението Антонио Аниете от „сините“ получи директен червен картон.

След двубоя от Левски обявиха намерението си да подадат жалба срещу главния съдия на мача – Георги Йорданов. Според спортния директор на Левски- Георги Иванов още през първото полувреме е имало неотсъдена дузпа в тяхна полза, след нарушение срещу Луис Педро. Пред ТВ7, той коментира мача като нервен, показателно за което е изгонването на Марчин Бургхарди и Антонио Аниенте.

Локомотив /София/ победи Марек с 2:0 в мач от 18-тия кръг на „А“-футболна група и излезе на трето място във временното класиране с актив от 29 точки след Лудогорец – 38 точки, и ЦСКА – 38 точки. От своя страна Марек е на предпоследното, 11-то място с 13 точки.

Локомотив доминираше в трудните атмосферни условия, но столичният отбор стигна до чисто положение едва във втората минута на продължението на първата част: Топката бе подадена в наказателното поле, включилият се в атаката централен защитник Марко Ранджелович отклони топката към Владислав Романов, който от няколко метра не можа да преодолее Емил Михайлов.

Ключовият момент в мача бе през второто полувреме, когато влезлият на почивката Златко Бонев в рамките на двадесетина минути получи два жълти картона и съответно червен и гостите останаха с човек по-малко на терена.

От това домакините се възползваха и тунизиецът Ламжед Шехуди в 84-та минута откри резултата – 1:0 за Локомотив /София/.

В третата минута на продължението старши треньорът на домакините Димитър Васев направи тактическа смяна с цел бавене на времето и пусна на терена защитника-ветеран Йордан Тодоров. Минута по-късно току-що влезлият Тодоров на празна врата направи 2:0 за Локомотив. Вратарят на гостите Емил Михайлов бе в наказателното поле на домакините при статично положение, локомотивци обаче отнеха топката, организираха бърза контраатака и Йордан Тодоров на празна врата оформи крайния резултат 2:0 за Локомотив /София/.

Книга на седмицата: „Междупанелни войни“ на Никола Крумов

| от chronicle.bg |

Втората книга на Никола Крумов – „Междупанелни войни“, е сред най-продаваните книги в книжарници „Сиела“.

Първата му книга – „Дневник от панелни блокове“, е една от най-продаваните книги на изминалата година. Никола Крумов е популярен във Facebook с хумористичните си истории. Издател е „Пощенска кутия за приказки“.

„Аз съм Никола Крумов на трийсет и няколко години. Пристигнах от моето село в града с над сто буркана и четири пръта суджуци. Имам домашна ракия за шест средно големи саватби (от по 300 човека) и пак ще ми остане. Получих висше (да се чуди човек на образователната ни система) в специалността „Отваряне-затваряне на празен хладилник с пълни ръце.“ Отдавна съм „тиган“ (човек, който не експлоатира зеленчуци и плодове за храна). Харесва ми да гледам телевизора, когато е изключен. Обичам мазна шкембе чорба с много ледена бира – следователно съм духовна личност. Мога да набия почти всеки, любимата – никой, но тя може да набие мен – загадката в моя живот. Президент съм на Българската Федерация по Алкохолни Спортове и Застоял Туризъм (БФАСЗТ). С втората си книга поздравявам всички мои поддръжници във Фейсбук“, пише в анотацията за книгата.

Повече за Никола Крумов прочетете тук.

7 холивудски мита за любовта и връзките

На Холивуд не трябва да се вярва за нищо, особено за романтичните връзки между двама човека.

Любовта по филмите е силно идеализирана и драматизирана, за да отива на сюжета, както и за да ни накара да се чувстваме по определен начин. Това е всъщност целта на киното. Когато тези отношения се превръщат в стереотипи и се прилагат в истинският живот, тогава става трудно.

И понеже филмите показват само каквото им е нужно за действието, семейният консултант Арабела Ръсел разбива няколко холивудски мита, за да подобри любовния живот на хората „в полеви условия“.

DIXON ще разлюлее Yalta

| от Спонсорирано съдържание |

Новият сезон на TAKEOVER стартира с естетския сет на Apollonia миналия уикенд.

Заедно с първокласната музика на френското трио, организаторите зарадваха феновете и с името на следващия си голям гост, диджей номер едно в света според класацията на Resident Advisor – DIXON. Нощта е на 24 февруари, а мястото е реновираната голяма зала на YALTA CLUB.

За четвърта поредна година берлинското динамо не остъпва челното място в годишното подреждане на стоте най-добри електронни артисти в света.

Никой друг диджей до този момент не е доминирал върха на Resident Advisor толкова дълго в последователни години. Мястото му там е съвсем логично за феновете на електронната музика от Лондон до Ел Ей, а сетовете му са непредсказуеми, кинематографски и с безупречна техника. Самият той притежава съвършена интуиция за точния момент, в който да промени посоката и настроението им. Музиката му, както и всеки проект, до който се докосне, от лейбъла Innervisions до партитата Lost In A Moment, имат свой уникален характер. Паралелно с рулирането на електронната сценa, Steffen Berkhahn печели сърцата на феновете и с непринуденото си присъствие в социалните мрежи, с което прави „своите хора“ част от гиговете му в различни точки на света.

16196636_10155683971283572_1481854169_o

В последния февруарски уикенд DIXON за втори път става част от TAKEOVER, след като разтанцува софийските си фенове и записа една от най-силните нощи във втория сезон на поредицата.

Междувременно организаторите стартираха MEMBERS CLUB (достъпен само с парола) за феновете, които споделят ценностите на TAKEOVER. Членовете му ще бъдат тези, които преди всички ще имат информация кой е следващият TAKEOVER гост, както и ще разполагат с ексклузивно съдържание. На jointhetakeover.com има още новини, събития, седмични плейлисти, както и достъп до всеки GIVEAWAY с мърчандайз на бранда и артистите.

За две години TAKEOVER успя да създаде общност от хора, които търсят актуален и качествен звук и споделят общи ценности що се отнася до атмосферата, изживяването и начина, по който се забавляват. Respect the vibe.