Билката, която убива 98% от раковите клетки само за 16 часа

| от |

С оглед на това, че е една от най-смъртоносните болести, учените непрекъснато се опитват да намерят препарати, които най-накрая ще сложат край на рака, а един от тях е и тази билка, която само за 16 часа може да убие дори до 98% от клетките на рака.

Именно, според изследванията, които са публикувани в „Life Science“, артемизининът, производно от билката „Sweet wormwood“ или “ Artemisia Annua“, което в буквален превод от английски означава „сладък пелин“, е бил използван и в китайската медицина и същият може да убие 98% от клетките на рака на гърдата за по-малко от 16 часа.

rak-bilka-casovi-04
Ако се използва само билката, тя предизвиква 28 процентно намаляване на клетките на рака на гърдата, но в комбинация с желязо, „Artemisia Annua“ успешно „изтрива“ рака почти изцяло.

Артемизининът в миналото е бил използван като мощно антималарийно средство, но сега е доказано, че това лекарство е ефективно и срещу рака. Когато при провеждане на проучването е било добавено и желязо, което често се натрупва в тъканите на гърдите, особено в клетките, заразени с рак, артемизининът избирателно напада „лошите” клетки, докато останалите оставя недокоснати.

[youtube id=“_Or8xLOGBu8″ width=“667″ height=“356″]

Досега са проведени множество експерименти, които доказват, че артемизининът може ефективно да премахне болестта в комбинация с желязо, а този екстракт в Китай е бил използван преди хиляди години, като лекарство срещу малария.
Jan Kops et al. - Flora Batava - Permission granted to use under GFDL by Kurt Stueber. Source: www.biolib.de - Permission is granted to copy, distribute and/or modify this image under the terms of the GNU Free Documentation License, Version 1.3 or any later version published by the Free Software Foundation; with no Invariant Sections, no Front-Cover Texts, and no Back-Cover Texts. A copy of the license is included in the section entitled GNU Free Documentation License.

Френският производител на лекарства “ Sanofi “ съобщи, че очаква производство от 50 до 60 тона артемизинин всяка година, надявайки се, че ще отговори на търсенето на световния пазар.