Билбао спря Барса по пътя към 6 от 6

| от chronicle.bg |

Атлетик (Билбао) спечели първи трофей от 31 години насам, след като вдигна Суперкупата на Испания.

Баските удържаха 1:1 в реванша на „Камп Ноу” и след разгромната победа с 4:0 над Барселона в първия мач спечелиха отличието.

Лионел Меси откри резултата малко преди почивката след прекрасно сваляне на топката отстрана на Луис Суарес.

В 56-ата минута Жерар Пике бе изгонен с директен червен картон за едно свое избухване срещу страничния рефер – действие, което по принцип коства само жълт картон на футболистите.

Останали с човек по-малко на терена, каталунците допуснаха изравняване в 74-тата минута след гол на Ариц Адурис, който отбеляза хеттрик в първия двубой.

Малко преди края и Атлетик остана в намален състав. Току-що появилият се на терена Кике Соло също получи пресилен червен картон за опасно влизане в краката на Хавиер Масчерано, въпреки че дори не докосна краката на аржентинеца.

Така, Барселона не успя да затвори цикъла и да спечели всички трофеи, за които се бореше. Каталунците спечелиха титлата в Примера, Купата на Испания, Шампионската лига, Суперкупата на УЕФА, но се провалиха за домашната Суперкупа.

През декември Барса ще се бори и за Световното клубно първенство, което тази година ще се проведе в Япония.