Бербатов и Фалкао не спасиха Монако от поражение

Отборът на Монако с Димитър Бербатов в състава си претърпя изненадваща домакинска загуба от Лориен с 1:2 в мач от първи кръг на френския шампионат.

Резултатът в срещата бе открит от камерунския нападател на гостите Венсан Абубакар, който бе точен от дузпа. През второто полувреме монегаските останаха с човек по-малко – Рикардо Карвальо получи втори жълт картон и напусна терена (68`). 10 минути по-късно Бербатов изработи дузпа, а Радамел Фалкао бе точен от бялата точка и Монако изравни резултата. Три минути преди края, обаче, Валентин Лавин донесе победата на гостите от Лориен и така стана факт първата изненада в Първа лига за новия сезон. В следващия кръг Монако гостува на Бордо на 17 август. /БГНЕС