Атлетико (Мадрид) и Байерн се класираха за четвъртфиналите на ШЛ (видео)

| от |

Bieh9eoCYAAb9nd
Отборите на Байерн Мюнхен и Атлетико (Мадрид) се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига след изиграването на срещите реванш тази вечер.

Байерн завърши наравно 1:1 с Арсенал в реванш от осминафиналите в турнира. Двубоят се изигра на „Алианц Арена“ в Мюнхен. В първия мач Байерн победи като гост с 2:0. С общ резултат от двата мача 3:1 Байерн се класира за четвъртфиналите на състезанието. С гол на Бастиан Швайнщайгер Байерн поведе в 55-ата минута на мача.

В 57-ата минута Лукаш Подолски изравни резултата. При гола футболистът на Арсенал направи нарушение срещу Филип Лам от Байерн, което бе подминато от съдията. В добавеното време на мача бе отсъдена дузпа за Байерн, за нарушение на Лоран Кошчелни срещу Ариен Робен. Томас Мюлер пропусна наказателния удар, като вратарят Лукас Фабиански спаси. Отборът на Байерн имаше превъзходство през по-голямата част от двубоя, като силен мач направи отбраната на Арсенал, водена от Пер Мертезакер. Отлични намеси на вратата на Арсенал имаше Фабиански.

Атлетико (Мадрид) победи като домакин Милан с 4:1. Мачът се изигра на стадион „Висенте Калдерон“ в Мадрид. В първия мач Атлетико победи с 1:0. С общ резултат от двата мача 5:1 Атлетико се класира за четвъртфиналите на най-престижния клубен турнир в света. С гол на Диего Коста в 3-ата минута Атлетико поведе в резултата на стадион „Висенте Калдерон“. В 27-ата минута Кака изравни.

В 40-ата минута Арда Туран отново даде преднина в резултата за Атлетико. В 71-ата минута Раул Гарсия вкара трети гол за Атлетико, за 3:1. С втория си гол в мача Диего Коста в 85-ата минута оформи крайното 4:1 за Атлетико.

Повече плодове и зеленчуци – по-дълъг живот

| от chronicle.bg |

Хапването на повече плодове и зеленчуци може да удължи значително живота ви, сочи изследване, проведено от Imperial College в Лондон. Според тях промяната в хранителнитeлния режим може да предотврати преждевременната смърт на 7.8 милиона души годишно.

Екипът на университета е идентифицирал и конкретни плодове и зеленчуци, които могат да намалят риска от рак и сърдечни болести, съобщава Би Би Си.

Анализите показват, че дори и в малки количества, плодовете и зеленчуците имат положителен ефект върху здравето. Колкото повече, толкова по-добре. Малък банан, круша или три препълнени лъжици спанак например.

Изводите са направени от 95 отделни проучвания за хранителните навици на 2 млн. души.

С по-нисък риск от рак е свързана консумацията на зелени зеленчуци – като спанака, на жълти зеленчуци – като чушките и на кръстоцветни зеленчуци (например карфиол).

По-малък риск от удар и сърдечни заболявания носи хапването на ябълки, круши, цитрусови плодове, салати, кръстоцветни зеленчуци.

Резултатите от изследването, публикувани в Международния журнал по епидемиология, сочат, че повече плодове и зеленчуци в диетата предотвратяват и ранната смърт.

Ако всеки ден консумирате по 200 грама, намалявате риска от сърдечно-съдови заболявани с 13%, а ако изяждате по 800 грама – с 28%. Същите количества могат да намлят риска от рак с по съответно – 4% и 13%.

200 грама плодове или зеленчуци на ден намаляват риска от преждевременна смърт с 15%, а по 800 грама – с до 31%. Все още обаче няма доказателства, които да покажат по-големи ефекти при още по-голяма консумация на плодове и зеленчуци.

Ясно е обаче, че те намаляват нивата на холестерола, кръвното налягане и помагат на кръвоносните съдове и имунната система.

14 кинодейци на косъм от „голям шлем“

Няма по-голямо постижение в Холивуд от това да получиш статуетка на четирите най-големи церемонии. Става въпрос за Еми, Грами, Оскар и Тони (EGOT).

С такава висота могат да се похвалят хора като Лайза Минели, Упи Голдбърг, Барбара Стрейзънд, „Магьосникът от Оз“ и други.

Ние събрахме 14 личности, които са на косъм, само на една награда разстояние от постигането на „голям шлем“ в кино индустрията.

Какво става, когато свалиш 50 килограма

Да свалиш килограми не е никак лесно. Да успееш да смъкнеш 50 килограма е истинско постижение. Преди да тръгнете на дългото пътешествие към красивото тяло обаче, трябва да знаете какво правите – увиснала кожа и различни здравословни проблеми са част от рисковете, за които е добре да бъдете подготвени. Независимо дали искате да свалите 10 килограма или 100, трябва да сте наясно, че това ще промени целият ви живот.

Предлагаме ви историите, които няколко жени разказват пред „Today“. Те са свалили много килограми и разказват за нещата, които биха предпочели да знаеха, преди да започнат.

Премиерата на „Красавицата и Звяра“ съвпадна с бурята Дорис

Звездите на „Красавицата и Звяра“ понесоха стоически лошото време, предизвикано от бурята Дорис, за да присъстват на състоялата се в Лондон премиера на игралната версия на класическата анимация на „Дисни“ от 1991 г., съобщава БТА.

26-годишната Ема Уотсън приличаше на истинска принцеса, постигната благодарение на приказна сребристосива рокля с пелерина, сътворена от дизайнерката Емилия Уикстед. Актрисата сподели, че „твърде прогресивната“ й героиня Бел е по-различна от останалите принцеси на „Дисни“.

На премиерата на филма присъстваха също Дан Стивънс, който се превъплъщава в образа на Звяра/Принца, Люк Еванс (Гастон, отхвърлен съперник за сърцето на Бел), Ема Томпсън и Иън Маккелън, които озвучават персонажите Мисис Потс и Когсуърт, режисьорът Бил Кондън.

Кондън не скри, че се е чувствал напрегнат заради предизвикателство да създаде игрална версия на класическата анимация. Маккелън сподели, че с известно безпокойство е очаквал моментът, в който ще може да сравни новия филм с оригиналната анимационна лента.
Игралната версия на „Красавицата и Звяра“ излиза на екран във Великобритания, САЩ и България на 17 март.